Под името „NoleChallenge“: Outdoor Ice Bath“, Новак одлично ги забавуваше следбениците на социјалните мрежи и ги повика да го сторат истото.

Константин и јас преживеавме замрзната планинска вода и тоа една минута и 45 секунди. Изгледа лудо, знам. Со разни техники (како што е дишење) можеме доволно да се смириме за да ги преживееме екстремните услови како што е ова и поефикасно да се бориме со секојдневниот стрес во нашите животи – напишал Ноле на видеото.

 

За оние кои се одлучат ве предизвикувам на отворено да најдат ладна вода и во неа да поминат најмалку една минута. Надвор мора да биде зима и водата да биде многу ладна, морате да бидете само во долна облека, мора да го потопите половина од вашет тело и да се задржите најмалку една минута – објаснува Ноле во постот.

Погледнете го видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.