Мондиале е нова социјална мрежа за на глобално ниво која ме може да парира на најразвиените социјални мрежи од овој вид.

Социјалната мрежа 24 Мондиале, е платформа наменета за учество во теми од областа на општествените науки, науката, економијата, како и за вршење на научни истражувања.

Во склоп на платформата корисниците може да креираат свои профили, да постираат свои статии (постови), да коментираат на истите, да ги споделуваат, да одберат дали им се допаѓаат или не, да станат пријатели и да се следат меѓу себе. Дополнително предвидено е и креирање на дуели, анкети и интервјуа.

https://www.24mondiale.com

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.