Нова радост во семејството на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Денеска неговата сестра Ивана стана мајка на малата Ана.

Веста ја сподели среќниот татко, Жани Митревски, познат како диџеј Песинџер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.