Нов скандал ја потресе британската монархија, а тоа е дека принцот Чарлс и Камила имале заеднички син и тоа многу пред тој да се ожени со принцезата Дијана, пренесува „Мирор“.

Всушност, 52-годишниот Симон Доранте од Австралија бара ДНК-анализа за да го докаже своето благородничко потекло.

Доранте обелодени за „Мирор“ дека принцезата Дијана знаела за неговото постоење и дека сакала тоа да го открие во јавноста.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.