Во националниот парк Маврово е фотографиран уште еден примерок на балканскиот рис

Уште еден примерок на рис фотографиран во Националниот парк Маврово, главното упориште на Балканскиот Рис – објавија на Фејсбук страницата на Националниот парк Маврово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.