Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска објави фортографија од внукот Ноа, кој следниот месец ќе го прослави првиот роденден.

На баба и на дедо, сонце наше, наша душа мила. Крофна наша, денес полни 11 месеци, напиша Росана за внукот од ќерката Ивана и од зетот Џејмс кој е англичанец.

фото Фејсбук

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.