Македонската актерка, Нина Деан, ги израдува своите фанови, но и поголемиот дел од македонската јавност со информацијата дека напролет ќе стане мајка.

Таа и нејзиното момче Мартин го очекуваат нивното прво дете. Деновиве убавата актрека и идна млада мајка го покажа својот труднички стомак на инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.