Никола Рагуж е момче од Мостар кое претрпело тешка сообраќајна несреќа, при која се здобил со силен удар во главата, три месеци поминал во кома, а по освестувањето се движел во инвалидска количка.

Сепак, тоа не го спречи на свадбата на неговата сестра да одигра еден танц со неа. Тој собра сила, стана од количката и заигра сос сетра му, по што им се придружи и нивната мајка.

Видеото од оваа трогателна случка е снимено во 2017 година, но сè уште буди силни емоции,

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.