Никола е исчезнат од синоќа, по што му се губи секаква трага или телефонска врска.

На социјалните мрежи е објавен апел за помош да се дојде до каква било информација за да се најде исчезнатиот Никола.

Исчезнат е нашиот другар Никола во 00:00 синоќа излезен од дома од станот во Струмица, од тогаш му нема ни трага ни глас. Телефонот од тогаш му е исклучен. Ако некој има некоја информација ве молам пишете ми во инбокс – се наведува во апелот за помош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.