Некогашниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон докажа дека за убави работи никогаш не е доцна. Тој денеска стана татко на свои 89 години. Неговата сопруга Фабијана му роди здраво машко дете. Таа е 40 години помлада од него.

Имаме син, ќе се вика Ејс. Многу сум горд, изјави среќниот татко.

Берни има три ќерки и пет внуци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.