Насмеана невеста позира за својата свадбена фотосесија, кога се случува големата експлозија на бејрутското пристаниште во Либан. Од силината на ударот одлетува фустанот и самата камера, а невестата и младоженецот бегаат од улицата прекриена со рушевини и чад.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.