Брачна двојка покренала постапка за развод на брак по само три минути откако го кажале судбоносното ,,Да” .

Причината за разводот е оправдана. Веднаш откако невестата се согласила и бракот бил прогласен , таа се сплеткала од венчаницата и паднала , а младоженецот пред сите гости и рекол дека е глупава и ја навредувал .

Тоа било доволно невестата да побара развод.

Со тоа , ова е најкус брак во историјата на Кувајт, каде што се случила венчавката.

Инаку, Кувајт е на прво место по разводи во регионот. Така, 60% од склучените бракови завршуваат со развод, а меѓу причините е и склучувањето бракови од интерес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.