Македонскиот кошаркар Перо Антиќ објави несекојдневно видео од неговата игра, но овојпат не на терените, туку во собата со синот. Тој  на својот Инстаграм профил објави видео на кое се гледа како заедно со неговиот син играат на познатиот хит Гангам стајл.

Антиќ доби низа лајкови и позитивни коментари од своите следбеници.

 

 

View this post on Instagram

 

Daily practice with one of my coaches 😂😂❤️❤️#Petar #MyPrince

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.