Сигурносните камери во Рим  пред неколку месеци снимија неверојатен грабеж кој се случи среде сигурносните контроли.

Италијанската полиција објави снимка од аеродром на која се гледа како човек на лентата спушта две пликоа со 8.000 евра кои уредно ги пријавил, меѓутоа додека чека во редот се појавува нов патник во бела кошула. Тој си г зима ковертите со пари и продолжува да се движи и брзо се оддалечува.

Штм забалежа дека му ги нема парите сопственикот на парите вика полиција и почнува да ги бара. Крадецот парите ги скрил во тоалет и чекал да помине се да ги земе и да си замине.

Меѓутоа полицијата го уапсила кога се обидел да влезе на авион за Русија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.