На некои родители навистина треба да им се одземе родителското право.Таков пример ни доаѓа од Русија каде мајка смислила начин како да не излезе од домот а при тоа да си „игра“ со своето дете.

Таа од прозорецот на зградата во која живеат спуштила јаже со кое ја ниша ќерката на лулашката. Ова е за секоја осуда зарем не?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.