Душко Тошиќ неотповикливо поднел барање за развод брак од Јелена Карлеуша бидејќи не сака повеќе пеачката да го прави будала и да му набива рогови.

Имено фудбалерот на кинескиот Гуангоџоу и “мала од скандала“ имале бурна расправа и тоа неодамна, непосредно пред неговото враќање во Кина. Токму тогаш се што имал што мислел и го рекол во лице.И објаснил дека порано не сакал да се расправа со неа бидејќи ненајдејно ја загубила мајкаи Дивна, со што разводбракот се одложил, каде што после тоа во куќата настанал вистински хаос.

Душко секогаш ја подржувал Јелена во се и често на нејзините постапки бил слеп при очи. Додуша и тој не е цвеќе, но повеќе не сака да биде во брак со жена која го изневерува и сешто му прави позади грб, со што луѓето од блиското опкружување често му повторувале дека сопруката му набива огови. Досега се поднесуваше, поради љубовтата кон жената со која поминал скоро 12 години во брак, а најмногу поради децата, но повеќе не сака да живее во лаги. Седнал со Јелена и разговарал, но тој разговор се претворил во жолчна караница која траела неколку часа – раскажува соговорник близок на фудбалерот.

Тој исто така тврди дека Тошиќ одлука за развод донел откако во медиумите ги видел објавените пораки помеѓу Јелена и Огњен Врањеш во кои таа кажува дека со Душко одамна е во брак само поради камерите, дека тој и е како пријател и дека сака развод, но и дека за тоа “тој мора да биде виновен“.

 И објаснил дека тој не е будала и дека јасно е како ден дека била во тајна врска со негов колега. И рекол дека ја штител од сите и ја бранел бидејќи и верувал на збор дека се е монтирано. Не сакал веднаш да се разведе од неа, но и немал намера да остане во заедница во која преовладува недоверба. Ја откачи и од социјалните мрежи бидејќи не го интересира ништо што има врска со нејзината работа. Со неа ќе остане во контакт исклучиво поради ќерките и тоа е се.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.