Популарниот haštag #nomakeup на Инстаграм има повеќе од 17 милиони објави.

Која е ваша омилена природна лепотица во светот на славните?

Шминката стана дневна обврска за многу жени.

Повеќето од женскиот род и не помислуват да излезат од дома без пудра, маскара и руменило. Меѓутоа, на секоја дама и е потребен и ден без шминка, кога кожата се одмара а нашето несовршенство е дел од нашата убавина.

И славните дами и познати убавици исти се по тоа прашање.

Како изгледаат најголемите диви на црвен тепих во денови кога за себе си даваат одмот, погледајрте ги во видео записот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.