Несекојндевна глетка во Улцин, денес покажа дека симболот на некогашната големата држава, не е заборавен.

Имено присутните се опуштале во ритам на салса, но во еден момент сите гости станале. Сето тоа само по првите стхови на некогашната химна на СФРЈ, Хеј Словени. Посебно интересно е дека не станале само старите, но и помладите гости кои биле присутни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.