Легендарната српска актерка Неда Арнериќ која почина во петокот, на 10 јануари, во својот стан во Белград, ќе биде погребана далеку од очите на јавноста. На погребот ќе присуствува само потесното семејство, пишуваат медиумите во Србија.

Медиумите пишуваат дека Арнериќ ќе биде погребана покрај сопругот Милоррад Мештеровиќ, кој почина мината година.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.