Некогашниот рагби играч Роуен Бакстер предизвика семејна трагедија. Тој во Нов Зеланд ја запали сопругата и трите деца за потоа самиот да си пресуди.

42 годишниот спортист го запалил возилото во кое биле 31 годишната Хана и трите деца а со убоди со нож самиот се уби.

Тој се одлучил на ваков чекор бидејќи со сопругата биле во постапка на развод и со тоа не можел да се помири.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.