Бруклин Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц по деветмесечна врска.
Среќната вест парот ја споделил со објавување заедничка фотографија на Инстаграм.
Пред две недели, ја замолив мојот душата да се омажи за мене и таа се согласи. Јас сум најсреќниот човек на светот. Ветувам дека ќе бидам најдобриот сопруг и најдобриот татко еден ден. Те сакам, порачал Бруклин.

Никола со слична порака одговори.
Ме направи најсреќната девојка во светот. Не можам да чекам да го поминам остатокот од животот со тебе. Твојата љубов е мојот најскапоцен подарок. Те сакам многу, напишала таа.
Среќата не ја криела ниту неговата мајка Викторија, која исто така ги споделила вестите на нејзиниот Инстаграм.

Највозбудливите новости. Не можеме да бидеме посреќни што Бруклин и Никола имаат намера да се венчаат. Ви посакуваме многу љубов и среќа за цел живот. Ве сакаме и двајцата многу, напишала таа покрај фотографијата од идните младенци и ги обележала Дејвид и нивните деца.

Никола и Бруклин во врска се веќе девет месеци, а колку се луди тие еден по друг, честопати покажуваа на социјалните мрежи.
Во март тие започнале да живеат заедно, после само пет месеци врска. Потоа, Никола се преселила кај Бруклин.
Пред да започне врска со Никол, Бруклин наводно често ги менувал девојките.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.