До ваков заклучок дошле данските научници откако тестирале околу 10.000 мажи од 36 до 52 години.Оние што претходно признале дека се расправаат со своите партнерки по некое време починале од срцев удар.

Научниците тоа го докажале со фактот дека мажите проблемите ги носат во себе и тоа некогаш мора да пукне. Згора на тоа, мажите кои си имаат проблем со жените помалку спијат па и тоа придонесува за лошото здравје.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.