Наследничката на царството Сваровски, Викоторија е една од најпопуларните пејачки во Австрија. Таа реши да се одмори од работните обврски и со со својот сопруг замина на Ибица.

Викторија иако како што вели со музика се занимава од хоби бидејќи како наследничка на оваа компанија за накит наследи милијади. Но со со своите 26 години е решена да го освои музичкиот свет.

Слушнете ја како пеее.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.