На социјалните мрежи се појави видео од едно училиште во Нови Сад.На него се гледа како ученици од прва година средно влегуваат во училница. Тие со песната „Црн петок“ ја кршат училницата и се фалат со подвигот.

Народот со ваква младина не треба да се грижи за својата иднина.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.