Таткото на Божана Вујиновиќ, една од најпознатите Плејбој зајачица, Божо, се убил кога дознал дека ќерка му е проститутка, пишува српски Курир.

Како што се шпекулира во бањалучките, но и белградските кругови, Вујиновиќ си го одзел животот, така што си пукал во глава, бидејќи не можел да поднесе тоа што наследничката му се занимава со најстариот занает.

Најпознатата Плејбој зајачица не сакала да зборува за несреќата на родителите.

Немам коментар – порачала таа.

Иако нејзиниот татко ја однел тајната во гроб, има две верзии на тој настан.

Според зборовите на нејзините колешки од работа, Божо бил тој на кого пријателите на забава му довел пријателки за забава, а меѓу нив била и неговата наследничка. Кога ја здогледал на вратите бил шокиран, бидејќи не очекувал дека ќерката ќе му дојде во постела. Таа вечер ја избркал дома, а набрзо извршил самоубиство. Од друга страна се зборува дека токму татко и ја затекнал во еден локал на шипка во Бањалука каде ја почнала својата кариера.

Тогаш пријателите му рекле дека ќерката му е анимир дама во јавна куќа, па тој со пиштолот во раце дошол и се уверил во тоа. Не можел да ја подонсе суровата вистина и пред сите извршил самоубиство.

Семејната трагедија го завило семејството на Божана во црно. Таа со години се обвинувала за смртта на родителите, но продолжила да се занимава со таа работа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.