По повод претстојните велигденски празници на плоштадот во центарот на Свети Николе е поставено најголемото јајце од ваков вид на Балканот, сподели Сашо Велковски, градоначалник на Општина Свети Николе.

Јајцето го краса обележја на патронот на градот и црквата „Свети Никола“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.