Празничната сезона не можеме да ја замислиме без новогодишната елка.

Без разлика дали сте љубител на празничното декорирање или не, во најмала рака ќе поставите елка. Некои сакаат да ја укасуваат елката традиционално, а други да експериментираат.

Годинава се издвојуваат три трендови за украсување елка. Погледнете го ова видео и одлучете како вие ќе ја декорирате елката оваа година.

Кој тренд ви се допаѓа најмногу?Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.