Од почетокот на пандемијата на Ковид-19, повеќе од 1.200 студенти на Универзитетот во Алабама се заразени со коронавирусот.

Само од 25 август, Ковид-19 е дијагностициран кај 481 студент.

Учебната година почна на 19 август, потсетува Би-Би-Си.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.