Прашањето за предвидување на судбината секогаш буди големо интересирање. Многумина ја предвидуваат иднината, но со различен успех.

Во 2012 на Твитер предвидоа дека Коби Брајант ќе загине во хеликоптерска несреќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.