Вељко Ражнатовиќ, синот на големата музичка ѕвезда Цеца Ражантаовиќ, утре ќе го изговори судбоносното „да“ на својата избраничка Богдана Родиќ. Новинарите денеска практично ја опседнаа куќата на Богдана, каде се прават послендите подготвки пред свадбата, но и нејзото семејство, поточно нејзината мјка.

Таа пак за чудо, смирена е како да е било кој друг обичен ден. Се вратила од пазар каде имаат тезги, каде цел ден продавала пилиња. На новинарите им изјави дека на тезгите цел ден имало многу работа и дека тие полека се поготвуваат за свадбата.

Разговорот со мајката на Богдана можете да го погледнете на овој линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.