Се подарува оваа паица, чиста, испрана, испеглана. Само на сезонски љубители… Ова е една од објавите на Фејсбук вечерва, како реакција на инволвираноста на популарната обвинителка Катица Јанева во рекетирањето на скопски бизнисмен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.