Пејачот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (65), доби ќерка со 27 години помладата партнерка, Словенка Барбара Весел. Ќерката во животот на Аки пристигна по периодот во кој тој имаше здравствени проблеми и полесен срцев удар. Неговото трето дете е родено пред 2 месеци, но јавноста дури сега дозна за тоа. Во меѓувреме тој се пресели во Словенија кај партнерката

Аки и Барбара на ќеркичката и дале име Антонија, пренесува РТЛ Екслузив.

Аки досега има две деца од два брака, но поради тоа што својот приватен живот го чува далеку од очите на јавноста, па речиси никој не знае како изгледаат неговите партнерки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.