Некои навики тешко се искоренуваат. Тоа посебно важи за Италијанците кои си имаат дневна рутина а тоа е одење на кафе. На ова видео се гледа еден Италијанец кој и покрај забраната да не излегува од дома е решен да отиде да си купи кафе. Ќерката му вика дека не смее да излегува но тој е упорен.

Сепак, тој не излегува од дома и само поради навиката „купува“ кафе дома од ќерката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.