Млад фудбалски тренер почина откако му се создала тромбоза поради долга физичка неактивност. Како што пренесуваат британските медиуми, 24-годишниот Луис О’Нил поради пандемијата морал да паузира со работата.

За да ја победи досадата почнал да игра онлајн видеоигри. Во мај почнал да се чувствува лошо, а во јуни му се создало згрутчување на крвта. Докторите од Брзата помош не успеале да му помогнат.

Неговиот татко преку „Фејсбук“ упатил емотивна порака до сите родители:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.