Вдовицата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант, на социјалните мрежи објави видео од својата ќерка Коко која се обидува да оди, а со описот на видеото ги разнежни фановите.

„Мојата Коко, изгледа како Џиџи со очите на својот татко“, напишала.

Коко, чие целосно име е Капри Коби, е најмладата ќерка на кошаркарот и неговата сопруга, а родена е пред седум месеци.


Додека малото девојче се обидува да оди со помош на тета Рири, мама Ванеса ја бодри зад камерата.

Фановите коментирале дека навистина ја гледаат сличноста на малечката со 13-годишната Џиџи, но и татко им.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.