Венчавката е ден кој секој пар го памети цел живот, но оваа свадба се претворила во вистински кошмар за сите присутни, па и за младенците.

Имено снимка од руска свадба стана вирална. Не е најјасно кој ја започнал тепачката меѓу гостите, но во борбата за живот на младенците сите се вклучиле.

Сватовите, пријателите, невестата и младоженецот. Сваќите се навредуваат, се удираат со букети, невестата удира една, па брани друга. Се скубеле, настанал вистински хаос, а сите оваа венчавка ќе ја паметат до крај на животот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.