На социјалната мрежа Твитер се појавија твитови со пораки дека на небото вечерва над повеќе македонски градови се случувало вистинска мистерија.

Во дел од твитовите корисниците ги повикуваат сите да го погледнат небото во овие моменти, додека други ја објаснуваат мистеријата преку информации поврзани со метеори и сл…

Сето ова се случуваше точно во 9 часот, а точките во низа беа некаде околу триесетина и се движеа една зад друга во перфектна линија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.