Да не беше трагично, ќе беше смешно. Погребален Сервис Вечен Дом на својата фејсбук страница се пофали со запалка на која покрај нивната реклама, има и реклама на министерот за здравство, Венко филипче.

„Слушај го Венко“, стои на запалката која е рекламен материјал на сервис за погреби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.