Нова бура ја тресе српската јавност, откако Александра Младеновиќ откри дека и бил нуден стан од 100 квадрати со само еден услов – на никој да не открива дека се гледа со министерот.

Влијателниот политичар ја сакал пејачката, поради што одлучил да и понуди и имот од 100 квадрати. Оваа понуда била поради една причина, пејачката да молчи и јавноста да не дознае за нив. Сепак, Александра не сакала да се гледа со него, но не сакала да го загуби ниту како пријател.

Самата пејачка откри дека политичар и нудел стан, но без размислување го одбила.

Тие финти, ќе добиеш стан, автомобил и цвеќе кај мене не успеваат. Само биди со мене – тоа е доволно,изјавила Александра за српските медиуми.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.