На Игор Џамбазов, мојот брат, комшија, колега, а сега и докажан наследник на Организацијата преку стрико на дедо Петре, денеска му е роденден.
Да го прославиме роденденот на Војводата Џамбазов како што доликува, со една огромна победа за Македонија! Среќен роденден Маестро. Да си жив и здрав! – напиша на Фејсбук, Тони Шанац Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.