За љубовта на Али Нора Аркавази и Боби Додевски се заљубиле пишуваа сите светски медиуми. Курдска муслиманка мигрант и православен полицаец, кои откако се сретнаа на калливиот граничен премин на почетокот на март 2016, се венчаа само четири месеци подоцна.

Тоа беше судбина, им раскажуваше тогаш полицаецот на новинарите на агенцијата АФП во неговиот стан во Куманово каде среќно живееше со својата млада сопруга.

Но, само две години подоцна, кога нивниот син имаше само една година, двојката се раздели. Нора замина за Ирак, Боби остана тука во Куманово.

Но, за тоа дека љубовта е посилна од сè и не познава граници и пречки, доволно раскажуваат фотографиите кои двајцата ги објавија на своите социјални профили деновиве, пренесува „Фокус“.

Тие потврдија дека повторно се заедно, во брак, и како љубовта победила.

Ние повторно се сакаме, ние засекогаш ќе се сакаме, напиша Нора под заедничките фотографии.

Нивни пријатели од Куманово на тоа одговорија:

Па, вие никогаш и не престанавте да се сакате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.