Ирина Шајк (35) не сака да споделува детали од нејзиниот приватен живот, но сега направи исклучок.

Манекенката го призна непријатното искуство што и се случило кога била мала и откри какви последици имало врз неа.

Кога имав шест години, нè ограбија. Ја отворив вратата и налетав на три маскирани лица, од кои едниот ми држеше пиштол до главата. Излезе дека ги испратил најдобриот пријател на татко ми. Можеби затоа немам многу пријатели, тешко ми е да им верувам на луѓето. Не сум зборувала претходно на оваа тема – признава Ирина.

Таа додаде дека за неа е многу важно нејзината ќерка Леа, која ја доби со актерот Бредли Купер, да биде свесна од каде им се парите и дека ги почитува.

Сакам ќерка ми да знае дека нејзината мајка има работа во нејзиниот живот, затоа што сакам да израснам силна жена. Подароците и храната не доаѓаат од никаде – истакна таа во таа пригода за Вог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.