Антонио Муноз од Мексико одлучил кучето да го испрати во продавница. Под околувратникот му ставил 20 долари и порака:

Поздрав, ве молам на моето куче да му дадете кесичка портокалови Читос. Не црвени, тие се премногу лути. Под околувратникот ќе најдете 20 долари. предупредување: Ако не битете добри со него, ќе ве касен. Вашиот сосед.

Кучето се вратило со чипсот дома и сопственикот ја постави неговата фотографија на фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.