Томас Маркл, татко на Меган, војвотката од Сасекс, е повторно во центарот на вниманието, откако во интервју за „Дејли меил“ откри дека на првата венчавка, неговата ќерка на гостите им делела вреќички со марихуана.

Исто така открил дека неговата ќерка, сега сопругата на британскиот принц Хари сама ја планирала својата прва свадба.

Тој рече дека бил свесен дека марихуаната била нелегална, но дека тоа не е проблем на Јамајка и дека станува збор за, речиси, обичај. Томас додаде дека ниту тој, ниту неговата ќерка не пушеле трева.

Меган се омажи во Јамајка во 2011 година за режисерот Тревор Енгелсон и со него беше две години во брак. Свадбата траела четири дена и повикала стотина гости.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.