Меган Маркл е фотографирана без бурма на нејзината рака, само ден откако во јавноста е објавена одлуката дека таа и принцот Хари се повлекуваат од кралските должности.

Писмото ја шокираше целата јавност, вклучително и кралското семејство, кое за оваа одлука дозна од медиумите. Кратко потоа, Меган била фотографирана како излегува од театар.

Хаос предизвикал фактот дека на нејзината рака не се гледа препознатливиот венчален прстен.

По последните настани, многумина ова го толкуваат како почеток на крајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.