Иако се чинеше дека со одењето во Америка конечно ќе најдат мир и приватност, се чини дека 38-годишната Меган Маркл и нејзиниот сопруг, три години помладиот принц Хари, привлекоа уште повеќе внимание на јавноста и медиумите. Токму заради медиумското внимание, неодамна се пишува дека принцот се плаши затоа што беспилотните летала летаат околу нивниот дом, а сега УС Викли наведува дека Меган и Хари се плашат дека нивниот едногодишен син Арчи може да биде киднапиран од терористи.

Тие буквално живеат во страв и постојано гледаат зад себе. Тие дури и не можат да се релаксираат во нивниот двор затоа што се плашат дека постојано се следени. Тие се најзагрижени за Арчи и неговата безбедност – откри извор за споменатите медиуми, додавајќи дека парот се плаши дека терористите би можеле да го киднапираат нивниот едногодишен син.

Инаку, портпарол на локалната полиција потврди дека на 20 март годинава, непознати осомничени оперирале со дронот, а последен пат дронот летал над Хари и Меган, додека играле со Арчи покрај базенот. Исто така, фотографите постојано ги следат во автомобили секој пат кога ќе ја напуштат вилата, што дополнително ја загрозува нивната безбедност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.