По приказните за кавгите и несогласувањата со остатокот од кралското семејство, еве и некои убави вести за Меган Маркл и принцот Хари. Медиумите пишуваат дека Меган и Хари се надеваат дека во 2020 година ќе добијат уште еден дете. Извор близок на двојката изјавил дека „нивниото семејство моментално им е најголем приоритет“, јавува „Космополитен“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.