Мечките во Зоолошката  градина во Јагодина, денеска на празникот Сретение Господово, ја видоа својата сенка, што по народното верување значи дека се уште не е дојден крајот на зимата.

Сенката ја виделе, откако после облачното и тмурно утро изгреало сонце и го осветлило просторот на кафезот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.