Ме вакцинираа бидејќи сум Титов пионер, вели штипски пензионер за ТВ24 во нивната репортажа за вакцинацијата во источниот регион.

Над 5.000 граѓани од источниот и струмичкиот регион го дочекаа својот ред за вакцина. Некои од нив до неа стигнаа преку „Мој термин“, други со трпеливо чекање ред пред спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип.

Меѓу нив и Титов пионер:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.