Маж си го ризикувал животот за да спаси питон , видеото експресно стана хит на интернет. Спасувањето траело подолго од очекуваното.

Видеото од спасувањето на питонот паднат во бунар ги остава луѓето кои го виделе без здив. Многумина му се восхитуваат на храбриот маж за потегот, да го ризикува својот живото за да ја спаси опасната змија.

Спасувањето траело подолго од очекуваното поради тоа што мажот и питонот паднале во вода кога биле скор излезени од бунарот. Но, на крајот се се завршило среќно, по што питонот е пуштен на слобода без никакви повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.